Kinnisvara järelturul käib jätkuvalt külm sõda

Kui möödunud aastal oodati, et raskustes klientide ja „hapuks” minevate laenude tõttu tõttu saab õige pea osta odavalt kinnisvara kokku, siis tegelikult pole peale üksikute juhtumite nii läinud, kommenteerib turuolukorda Elum Kinnisvara maakler Egon Juhanson.

„Käib justkui külm sõda,” ütleb Juhanson. „Ostjad ootavad järelturul suurt langust, kuid müüjaid ei näe selleks põhjust”. Hinnad on loomulikult juba langenud, kuid see on jäänud siiski turu üldise olukorra piiresse. Et toimuks midagi drastilist, peaksid müüjad olema sunnitud kinnisvara kiirelt realiseerima.

„Hetkel on müüjad pigem paremate aegade ootel ja tühjalt seisvate korterite eest makstakse kommunaalkulusid” sõnab maakler.

Õige hind loeb

Egon Juhansoni sõnul on kõige keerulisem praegu müüa nii öelda keskmiseid kortereid. mis pole otseselt remonti vajavad, kuid siiski nõuavad investeeringuid värskenduse jaoks. Selliseid kortereid on ka kõige rohkem pakkumisel ja nende osas on kindlasti oodata veelgi hinnalangust.

Kõige paremini lähevad järelturul jätkuvalt aga õige hinnaga remonti vajavad ning renoveeritud korterid. Huvilisteks on nii eraisikud kui ka raha paigutavad investorid.

Rääkides hindadest, sõnab Elumi maakler, et näiteks Tallinna magalates lähevad kõige paremini kaubaks 80 000 – 90 000 eurot maksvad kahetoalised remonti vajavad ning 115 000 – 125 000 eurot maksvad sama suured renoveeritud korterid.

„Euibori peatumise sõnum on huvilisi juurde tekitanud, aga mingist tehingute hulga kasvust on veel vara rääkida. Ostudeni jõutakse endiselt teosammul,” nendib Juhanson lõpetuseks.


Seotud artiklid