Huvi kinnisvarakuulutuste vastu tõusis kriisieelsele tasemele

Kinnisvara24 statistika näitab, et eriolukorra tõttu langes huvi kinnisvara vastu oluliselt, kuid juba aprilli keskel tõusis kinnisvaraportaali külastajate arv taas kriisieelsele tasemele.

Kinnisvara24.ee tegevjuhi Kalev Roosiväli sõnul langes kinnisvaraturu aktiivsus oluliselt vahetult pärast eriolukorra väljakuulutamist, kuid tõusis juba aprilli keskel taas kriisieelsele tasemele. „Kui märtsi alguses tervisekriisi puhkedes kukkus ostjate huvi koheselt 50 protsenti ja püsis paar nädalat põhjas, siis nüüd on ostuhuvi hakanud tasapisi taas tõusma ja eelmisel nädalal vaadati kinnisvarakuulutusi juba pea sama palju, nagu enne kriisi. See näitab, et ostjad ja üürijad on esialgsest šokist üle saanud ja tunnevad taas huvi kinnisvara vastu,“ selgitas Roosiväli.

Kinnisvara24.ee portaali statistika näitab, et eriolukorra kehtestamisele järgnenud nädalal 16-22. märtsil vaadati kinnisvarakuulutusi 50 protsenti vähem, kui tavaliselt. Madal huvi püsis paar nädalat, hakates seejärel taas kasvama ning eelmisel nädalal, 13-19. aprillil oli portaali külastuste arv taastunud tavapärasele tasemele. „Ilmselt on see seotud sellega, et suurema rahatrüki tagajärjel kardetakse inflatsiooni ja vaadatakse, kas saab kinnisvara ka juba soodsamalt kätte,“ selgitas Roosiväli.

Kõige rohkem on juurde lisatud Tallinna, Tartu ja Pärnu üürikorterite kuulutusi, kuid kõige suuremat huvi pakuvad külastajatele hoopis linnast väljas asuvate majade müügipakkumised. Maakondadest on suurim huvi jätkuvalt Harjumaa kinnisvara vastu, millele järgneb teiste suuremate maakondade Tartumaa, Pärnumaa ja Ida-Virumaa kuulutuste vaatamine. Kõige väiksemat huvi pakub Põlva, Hiiu ja Valga maakonna kinnisvara.

Kõige enam külastatud kuulutuste TOP 10 perioodil 13-19.04.2020:

1) Majaosa Raplamaal Valtu külas, hind 89 900 eurot

2) Suur maja Viljandimaal Matapera külas, hind 215 000 eurot

3) Eramu Tallinnas Pääskülas, hind 450 000 eurot

4) Maamaja Ida-Virumaal Lüganusel, hind 9900 eurot

5) Maja Harjumaal Neeme külas, hind 119 900 eurot

6) Soodne suvila Järvamaal Türi linnas, hind 16 900 eurot

7) Valmimisjärgus palkmaja Tartumaal Elva linnas, hind 37 000 eurot

8) Maamaja Viljandimaal Mulgi vallas, hind 7000 eurot

9) Suvila Pärnumaal Audrus, hind 20 000 eurot

10) Eramu Pärnu linnas, hind 105 000 eurot

Allikas: Kinnisvara24.ee statistika


Seotud artiklid