Gaasikütet ei maksa karta

Viimastel aastatel palju kõneainet leidnud gaasiõnnetuste tõttu on osa inimestest hakanud gaasikütet kartma vältides sellise küttega kortereid ja maju.

Tegelikult on gaasiküte üks ohutumatest ning seejuures ka ökoloogiliselt puhtaimatest soojusallikatest. Õnnetusi on põhjustanud eelkõige seadmete ebaprofessionaalne paigaldus ja vale kasutamine. Samuti võib probleemi põhjuseks olla ka remont, mille käigus on suletud ventilatsiooniavasid ning vingul ei ole seetõttu enam kuhugi minna.

Kaasaegsete gaasikatelde kasutamisel ei ole vingugaasi lekkimine võimalik, kui seadmete paigaldamisel ja kasutamisel on rangelt kinni peetud ohutusreeglitest ning töid on teostanud vastava ala pädevustunnistusega spetsialistid. Lisaks, tänapäevased gaasiseadmed on varustatud tundlike anduritega ning vähimagi ohu korral lülitub seade automaatselt välja.

Soovitused gaasiküttega kodu ostjale ja omanikule:

  • Uut kodu ostes eelistage kindlasti kontrollitud taustaga ettevõtteid, et ehitustööd oleks teostatud professionaalselt, sest gaasiseadmete toimimiseks vajalikud avad ja lõõrid ning ventilatsioonisüsteemi ehitavad välja just ehitajad, mitte gaasiseadmeid paigaldavad tehnikud.
  • Olemasolevate gaasiseadmete hooldust ja kontrolli peaks laskma teha vähemalt korra aastas. Valige kindlasti ettevõte, millel on sertifitseerimisasutuse väljastatud pädevustunnistus ja töid teostaval spetsialistil on olemas pädevussertifikaat. Seadme regulaarne hooldamine tagab selle ohutu ja efektiivse toimimise, ökonoomsuse ja pikaealisuse.
  • Kui plaanite kodu ümberehitust, siis kindlasti kooskõlastage ehitusprojekt vastavate ametkondadega, sest tööde käigus muutub sageli ka õhu liikumine ruumis. Näiteks vannitoa ukse vahetus või kööki uue õhupuhasti paigaldamine muudab gaasiseadme töökeskkonda, mistõttu tasub ka neid lihtsamaid muudatusi tehes konsulteerida spetsialistidega.
  • Veenduge, et teie kodu ventilatsioon toimib korrektselt. Selleks, et gaasiseadmed saaksid ohutult ja korrektselt töötada, peab ruumis olema tagatud õhuvahetus.
  • Igapäevase kindlustunde tagamiseks paigaldage täiendava ohutusabinõuna ka vingugaasiandur. 2018. aastast on Eestis vingugaasiandur kohustuslik kõikides eluruumides, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade.

Lisainformatsiooni gaasiohutuse kohta leiate Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalveameti koduleheküljelt. Töid tellides uurige sealt ka ettevõtete kohta, millel on olemas vastavate tööde tegemiseks litsents. Kindlasti hoiduge gaasitööde isetegemisest või neid mõnele tuttavale „remondimehele“ usaldamisest.

Artikli allikas: Uus Maa kinnisvarabüroo


Seotud artiklid