Fotod: Harku järve äärde kerkib 224 korteriga elamukvartal Luuslangi

Haaberstisse, Jalami tänavale tuleb 13 elumajast ja 1 ärihoonest koosnev uusarendus 224 koduga. Liveni arendatud Luuslangi nimeline kvartal ehitatakse kolmes etapis ning esimesed 80 kodu valmivad juba 2023. aasta lõpus. Projekti ehituspartner Mitt & Perlebach alustas esimese etapi töödega eelmisel nädalal.

Kadarik Tüür Arhitektide kavandatud elamukvartalisse kerkivad kolme- ja neljakorruselised A-energiaklassi majad, kuhu tuleb kokku 14 157 ruutmeetrit elamispinda. Soovijad saavad valida 2-4-toaliste, 35-88 ruutmeetri suuruste kodude vahel. Igal kodul on oma rõdu või terrass ning avarust loovad kõrged aknad. Kvartali ainsasse ärihoonesse planeeritakse piirkonda teenindavaid ettevõtteid.

Liveni arendusjuhi Madis Gildeni sõnul sooviti Luuslangi arendusega luua hubase tundega elamukvartal. “Arhitektide Kadarik Tüür poolt loodud kolme- ja neljakorruselised majad moodustavad justkui eraldiseisvad väikesed ja privaatsed asumid. Iga elamu juurde rajatakse haljastatud väliala koos mänguväljakutega. Lisaks asub arendus looduskaunis kohas – Harku metsa ja järve läheduses,” kommenteeris Gilden.

Majade ehituse puhul on tähelepanu pööratud ka energiatõhususele. ”Iga hoone katusele paigaldatakse päikesepaneelid, samuti liitutakse kaugküttevõrguga,” lisas Gilden.

“Nagu teistegi Liveni arenduste puhul, saavad ka Luuslangi kodu varasemad ostjad valida enda maitse järgi nii ruumide paigutuse kui meelepärase sisekujunduse. Kooskõlas siseviimistlusega on võimalik tellida disainköök koos tehnikaga ja ülejäänud kohtkindel mööbel,” lisas Gilden.

Projekti ehituspartner on Mitt & Perlebach, kellega Liven on varem koostööd teinud Vääna 11 ja Suur-Patarei 6 arenduste ehitamisel. Mitt & Perlebachi juhatuse liikme Kristjan Mitti sõnul on varasem koostöö Liveniga andnud kindlustunde, et tegemist on tugeva partneriga, kelle projektid on detailsuseni läbi mõeldud.

Luuslangi 1. etapi ehitusmaksumus on 11,5 miljonit eurot.

Arenduse lisainfo: https://luuslangi.liven.ee/

Liven on tegutsenud elukondliku kinnisvara arendajana 8 aastat, mille jooksul on rajatud üle 400 kodu. Täna on arenduse erinevates staadiumites ettevalmistamisel ligi 1800 kodu. Livenit eristab teistest detailideni läbimõeldud ruumiprogramm, stiilne disain ja paindlikkus kodu kujundamisel vastavalt kliendi soovidele.


Seotud artiklid