Fausto Capital jätkas esimesel poolaastal kasvulainel

Büroo- ja kaubanduspindade arenduse, üürimise ja haldamisega tegeleva Fausto Capitali 2022 esimese poolaasta müügitulu oli 4.56 miljonit eurot, suurenedes 13% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Fausto Capitali maksude ja kulumieelne kasum ehk EBITDA kasvas 2.15 miljoni euroni.

Fausto Capitali osaniku Kenneth Karpovi sõnul tulenes kasv Fahle Parki välja ehitatud hoonete täitumisest uute üürnikega ja üheks Tallinna hinnatuimaks elu- ja ärikvartaliks kujunemisest. „Üllatav on olnud üürituru järjepidev aktiivsus, vaatamata sõjast puhkenud ebakindlusele. Arenduste seisukohast on fookuses ehituse sisendhindade järjepidev analüüs. Ehitushinnad on viimase aasta jooksul märkimisväärselt kasvanud, kuid samuti on mõnevõrra tõusnud üürihindade tasemed. Koroonaviirusest tingitud riske pole enam näha, üürnike maksekäitumine on praegu väga tugev,“ rääkis Karpov.

Fausto Capitali esimest poolaastat iseloomustab nelja kaubanduskeskuse müük, realiseeriti Vironia Keskus, Ahtme Keskus, Rappeli Keskus ja Tartu Raadi Maxima XX supermarket.  Karpovi sõnul oli müügi taga soov keskenduda enam ärikinnisvara arendusele, eelkõige Tallinna objektide – Fahle Parki ja südalinna büroohoonete arendamisele. „Suuname investeeringuid Tallinna kesklinna arendustesse, kuna meie loodud äripinnad on hästi vastu võetud ning neist on kujunenud ühed Tallinna populaarseimad piirkonnad ärikinnisvara turul. Soovime oma büroohoonetes järjepidavalt panustada kontoripindade ja tehnosüsteemide kvaliteedile ning samuti erinevate kaasnevate teenuste pakkumisele. Näiteks oleme rajanud terviklikud puhkealad, parkimisalad ning paigaldame hoonetele päikesepaneelide pargid, et tagada üürnike jaoks soodsamad kõrvalkulud,“ kommenteeris Karpov müügist saadud investeeringute kasutamist.

Suurimad Fausto Capitali üürilepingud sõlmiti eelmisel poolaastal Fahle Parkis. „Workland avab Fahles 3200 ruutmeetrise kontori, Betsson Group avas äsja 1500 ruutmeetrise kontori, sügisel lisanduvad LPP Estonia, Bestwine ja teised. Ka meie Tallinna südalinna projekt Maakri HUB täitub järjest uute üürnikega, äsja allkirjastasime üürilepingu sisustuskaubamajaga Lartusi. Lisaks on Fausto Capitalil allkirjastamise staadiumis koguni 5 ankurüürniku lepingut üüripinnale üle 4500 ruutmeetrit,“ rääkis Karpov.

Kinnisvarainvesteeringute hindamine tõstis 2021. aasta lõpus Fausto Capitali varade väärtuse 216 miljoni euroni ning portfelli kuulub kokku üle 110 000 ruutmeetri kaubandus- ja äripinna, neist tuntumad on Fahle Park, Maakri HUB, Kompassi Maja, Tartu Telia ärihoone jt.

Fausto Capital on jätkuvalt hästi kapitaliseeritud, grupi laenulepingute keskmine intressikulu langes 2.0% juurde ning Fausto jätkab aktiivse arendustegevusega mitmes suunas. Karpovi sõnul on Faustol aktiivses projekteerimise faasis koguni 3 uut büroohoonet Fahle Pargis. „Praegu käib Fahles aktiivne projekteerimine Tartu mnt 84B kinnistul, kuhu tuleb keskkonnasõbralik Eesti esimene puitkonstruktsioonidel kõrghoone. Renoveerimist ootab ka Fahle Katlamaja koos korstnaga, mis muudetakse Tallinna uueks vaateplatvormiks ning selle taha jääv uus hoone parkimismaja ja büroopindadega,“ rääkis Karpov. Samuti avab praeguste plaanide kohaselt juba selle lõpus uksed 17-korruseline Maakri HUB, mis toob ärikinnisvara turule 10 000 ruutmeetrit A-klassi büroopinda ja pakub konkurentsi Tallinna CBD piirkonna ärihoonetele.

 


Seotud artiklid