Fahle Parkis hoogustus kunstielu kultuurifond WhiteDove.Art asutamisega

Fahle ärikvartali kunstigaleriis toimus eile õhtul Kunsti ja – Kultuurifondi WhiteDove.Art pidulik asutamine ning kunstikollektsiooni “Vabadus 21. sajandil” kingitusena üleandmine SA Eesti Kunstimuuseumi esindajale, kunstimuuseumi juhatuse liikmele, proua Sirje Helmele.

WhiteDove.Art Kunsti- ja Kultuurifond üheks eestvedajaks ja asutajaks on kunstnik Jaak Visnap, kes on erinevate kultuuriprojektide, galeriide ja festivalide eesotsas olnud üle kahekümne aasta. Just Ukraina sõja ajal tundis ta, et Eesti vajab sellist fondi, mis väikest rahvast läbi kultuuri tõstaks. “Kui meil poleks kultuuri, siis ei oleks meil ka tarvis oma riiki!” leiab Visnap.

Pidulikul sündmusel Fahle Parkis anti Kumu Kunstimuuseumi juhatuse liikmele, Sirje Helmele, üle WhiteDove.Art Fondi poolt koostatud kunstikollektsioon, mis sisaldab endas 21 meie tunnustatud kaasaegse kunstniku vabadusest inspireeritud teost ning nendega jutustatakse maailmale Eesti iseseisvuse lugu.

Kunstikollektsioonis on esindatud järgmiste autorite tööd: Raul Meel, Jüri Arrak, Marko Mäetamm, Kiwa, Liisa Kruusmägi, Priit Pärn, Laurentsius, Urmas Viik, Navitrolla, Hardi Volmer, Kadri Kangilaski, Evi Tihemets, Peeter Allik, Jaan Toomik, Ivar Kaasik, Tarrvi Laamann, August Künnapu, Maarit Murka, Kadri Alesmaa, Jaak Visnap ja Leonhard Lapin.

Kunstikollektsiooni uus hind on edaspidi sümboolselt sama suur kui Eesti rahvaarv viimase ametliku loetelu põhjal.

Iga müüdud kollektsiooniga hakkab Fond toetama kahtteist kultuuri- ja kunstiprojekti.  Esialgse kaheteistkümne projekti hulgas on näiteks sellised põnevad projektid nagu “Andetute akadeemia”, “Random Pictures Production”, Mark Kalev Kostabi keskus Tallinnas, Tarrvi Laamanni koosloome keskus Jamaikal jt. Sündmusel osalev publik sai valida kaheteistkümne projekti seast oma lemmikprojekti, milleks osutusid võrdsete häältegaa Kihnu Naiivkunsti Festival ja Random Pictures dokumentaalfilmi projekt.

Õhtul leidis aset haarav kunstioksjon, mille viisid läbi Jaak Visnap ja Andres Torm. Oksjonil müüdi teiste seas ka kunsti investeerimisportfell, kus oli seitse tööd, mille sisu ei olnud pakkujatele teada.

Ellu kutsutud Fondi eesmärgiks on kaasaegsetele Eesti kunsti- ja kultuuriprojektidele tunnustuse ja rahastuse leidmine. WhiteDove.Art  jäädvustab Eesti kunsti ja kultuuri läbi olemasolevate ning loodavate kunstikeskuste, filmiprojektide, näituste, festivalide ja majamuuseumide. Fond väärtustab kunsti, loovust, kestlikku elustiili ja rahu maailmas.


Seotud artiklid