Ajaloolise paberivabriku piirkonna arendus jätkub hoogsalt ja Fahle Pargi ehitust hakkab juhtima Vilcon Ehitus. Sügisel algab piirkonna viimase muinsusobjekti Katlamaja rekonstrueerimine, mille korsten muudetakse vaateplatvormiks. Seejärel hakkab Vilcon projekteerima ja ette valmistama Fahle Parki täiesti uue keskkonnasõbraliku kontseptsiooniga hoone ehitamist Tartu mnt 84B. Praegu ehitab Vilcon Fahle Parki 3000 ruutmeetrist Worklandi pinda, mis avab uksed sügisel ja millest saab Baltimaade suurim Worklandi võrgustiku koostöötamisekeskus.
Vilcon Ehituse juhataja Indrek Saar sõnul on Fahle Pargi arendus graafikus, kõik plaanid on jõus ja üürnikud saavad oma pinnad õigeaegselt kätte, kuigi ehitusturul on praegu ärevad ajad.
„Mitmed objektid on Eestis ootele pandud ja investeeringuid suunatakse siit regioonist mujale. Suureks väljakutseks on materjalide hinnatõusud, eriti puidu, metalli ja betooni hinnad, mis kajastub ka ehituse lõpphinnas. Nägime vahepeal osade materjalide mitmekordset hinnatõusu, mis on tänaseks hakanud stabiliseeruma,“ kirjeldas Saar olukorda.
Indrek Saare hinnangul on praegu äripinna ruutmeetri ehitamise hind tõusnud ligikaudu 30%, võrreldes eelmise aasta sügisega, kui sõda ei osanud veel keegi ette näha ja Covid-19 mõjutused olid mööduma hakanud. „Kindlasti peavad kõik uue olukorraga kohanema, nii ehitajad, arendajad kui ka äripindade üürnikud. Kuna kõrgemad ehitushinnad on uus reaalsus, siis võib eeldada arendajate poolt mõningast korrelatsiooni pakutavates üürihindade,“ rääkis Saar.
Saare sõnul on õhus siiski ehitusturu stabiliseerumise märke. „Hea oleks 6-kuulise kehtivusajaga pakkumiste naasmine turule. Kuigi praegu on need lühemad, on uued materjalide tarneahelad välja kujunemas ja see lisab kindlustunnet kõigile. Praegu on suureks eeliseks koostöö tunnustatud arendajaga, kuna see on omamoodi usaldusväärsuse ja kvaliteedimärgiks ka allhankijate jaoks. Seetõttu on Fahle Pargi arendaja Fausto Capitaliga koostöö sujuv ja saame kenasti graafikus püsida,“ rääkis Saar.