Energiakriisi positiivne pool: energiatõhusal kinnisvaral on tekkinud selge eelis

Kinnisvarakuulutuste portaali Kinnisvara24 statistika näitab, et viimase aastaga on oluliselt kasvanud A- ja B-klassi energiamärgisega ehk energiatõhusama kinnisvara kuulutuste osakaal, müügi kiirus ja klikkide arv.

Kinnisvara24 tegevjuhi Urmas Uibomäe sõnul on Eestis vähe majapidamisi, mida käimasolev energiakriis ei ole raputanud ja see peegeldub hästi ka kinnisvarakuulutuste statistikas. „Energiatõhusus ei ole kunagi olnud kinnisvarakuulutuste vaatajate jaoks aktuaalsem kui praegu ja energiatõhusa kinnisvara eelistamise kasvu on näha juba ka möödunud aasta numbritest. Kuigi kõrge elektrihind ja kommunaalkulud ei ole üleüldist kinnisvarabuumi veel pidurdanud, on kinnisvaraportaali külastajad elamispindade püsikulude osas varasemast palju tähelepanelikumad ja eelistavad üha rohkem A- ja B-klassi energiamärgisega kuulutusi,“ lisas ta.

Portaalis Kinnisvara24 oli 2021. aastal A-klassi energiamärgisega kuulutusi pea kaks korda rohkem kui eelneval aastal. Kui 2020. aastal moodustasid A-klassi energiamärgisega kuulutused vaid 1,9% kogu kuulutuste arvust, siis möödunud aastal oli vastavaks numbriks juba 5,8%. Samal ajal on aga C- ja D-klassi energiamärgisega kuulutuste arv üle kahe korra vähenenud.

Ostja jaoks on energiamärgis oluliseks indikaatoriks tuleviku elektri- ja soojaarvete kujunemisel. Energiamärgis annab infot hoone tegeliku energiatarbimise ja selle tõhususe kohta ning aitab seda sarnaste hoonete seas võrrelda. Energiaklassi märgis sõltub hoone vanusest, kasutatud ehitusmaterjalidest, energiaallikatest ja ventilatsioonist, samuti ka akende kvaliteedist. Mida kõrgem on hoone energiatõhususe klass, seda väiksemad on tulevikus energiaarved.

Kinnisvara24 on Eesti suuruselt teine kinnisvaraportaal, mille asutasid Ekspress Grupp ja Eesti juhtivad kinnisvarabürood 2018. aastal.

 

Kõik A ja B- energiaklassiga elamud leiad siit >>


Seotud artiklid