Ekspert: ärikinnisvara murrab sel aastal Tallinna ringteest läbi

Alanud aasta jooksul jõuab ärikinnisvara arendus ka teisele poole pealinna ümbritsevat ringteed ning sealsed hinnad pööravad huvi kasvades vaikselt tõusule, ennustab 1Partner Kommertskinnisvara juht Kirill Vigul.

“Kuigi Tallinna ringtee pole ka ise veel lõplikult valmis saanud, hakkab sellest pealinna poole jääv ärimaa vaikselt täis saama. Eesti jõukaimat piirkonda ülejäänud riigist justkui eraldav piir pole enam selleks maagiliseks jooneks, mille ületamisel toimub äriarendusi minimaalselt,” kommenteeris 1Partneri Kommertskinnisvara juht Kirill Vigul.

Tema hinnangul on just mahukad märgilised äriarendused need, mille valmimine on kogu naabruskonna jõuliselt käima tõmmanud. “Väiksematele ettevõtetele mõjus koheselt magnetina uudis Makita Balti- ja Põhjamaade keskuse rajamisest Pärnu maantee äärde,” tõi Kirill Vigul kogemuspõhise näite 1Partneri poolt vahendatud mahuka tehingu mõjust ühe piirkonna arengule.

“On selge, et Makita keskuse või näiteks ka IKEA sisustuskaubamaja puhul tuleb silmas pidada, et sellistel rahvusvahelise kaaluga suurfirmadel on väga konkreetsed nõudmised ja standardid, mille täitmine annab hoogu kogu piirkonna edenemisele,” selgitas Vigul ja lisas, et väga suurtel arendustel polegi Tallinnas ja selle lähiümbruses enam kuigi palju valikuid.

Viguli sõnul jätkub kiiret liikumist võimaldavat neljarajalist teed Tartu, Pärnu ja Narva poole veel päris pikalt, mistõttu ei ole logistilises mõttes üldjuhul väga suurt vahet, kummale poole Tallinna ringteed oma firma lao- või tootmisbaas rajada.

„Tallinn ei ole Euroopa mõistes võib-olla päris suurlinn, aga viimastel aastakümnetel toimuvad ka siin sarnased protsessid, nagu tõelistes metropolides. Linna mõtteline piir liigub järjest kaugemale ja see peegeldub ka kinnisvarahindades. Võidavad need, kes sellest kõige varem aru saavad ja oma äri kasuks tööle panevad,” nentis Vigul.

Eksperdi sõnul ei ole ärikinnisvara hind viimase aasta jooksul kerkinud ligilähedaseltki samas tempos, nagu näiteks Tallinna korteri keskmine ruutmeetrihind. “Alanud aastal näeme me ärikinnisvara hinnatõusu, mis tõukub peamiselt ehitushindade järsust kasvust ja inflatsioonist. Ei imestaks kui näeksime tänavu üle 10% suurust kasvu,” prognoosis Vigul.

1Partner Kinnisvara on Eesti üks juhtivatest kinnisvarafirmadest. Ettevõtte põhiteenused on kinnisvara vahendus, hindamine, haldamine, ehitamine ning investeeringute juhtimine.

 

Kõiki 1Partner kinnisvara kuulutusi leiad siit >>


Seotud artiklid