Bigbanki uue säästuhoiusega on raha vaba samal ajal kui teenid 2,5% intressi

Bigbanki uus säästuhoius on paindlik lahendus, mis laseb kliendil oma rahalt teenida selle hoiuseliigi turu parimat intressi 2,5% ja kolmepäevase etteteatamisega ka kogu oma raha välja võtta, kaotamata seejuures seni teenitud intresse.

Bigbank Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on Bigbanki uus säästuhoius eraisikutele välja töötatud selleks, et pakkuda klientidele atraktiivset lahendust, mis ühendaks võimaluse teenida oma hoiusele normaalset intressi, kuid mitte panna oma raha pikemaks ajaks tähtajalise hoiuse alla kinni.

„Uue säästuhoiusega tahame juhtida inimeste tähelepanu sellele, et suurem osa Eesti eraklientide hoiuseid on ikka veel suurtes universaalpankades tavakontodel, millelt enamasti ei maksta mitte mingit intressi,“ selgitas Pechter. „Samas on paljud inimesed olude sunnil üpris konservatiivsed oma raha tähtajalisele hoiusele pikemaks ajaks kinni panekul, sest kunagi ei või teada, millal keerukates majandusoludes võib endal raha vaja minna. Või siis vastupidi – otsitakse näiteks sobivat uut kodu, aga ei taheta lasta sissemaksu rahal niisama seista,“ lisas ta.

Bigbanki uudse säästuhoiuse puhul saab klient kolmepäevase etteteatamisega vajadusel kogu oma raha ilma mingite lisakuludeta välja võtta, kaotamata seejuures ka seni teenitud intresse.  Võrreldes tähtajalise hoiusega pole kliendil ka muret parima pakkumise saamisega – kui intressid tõusevad, siis kõigile korraga, võrdselt ja automaatselt ning klient ei pea omalt poolt midagi tegema. Säästuhoiuse avamisega Bigbankis ei kaasne ühtegi teenustasu ega kulu kliendile ega ole ka kehtestatud hoiuse avamiseks miinimumsummat. Nagu kõik pangahoiused Eestis on ka säästuhoius kuni 100 000 euro ulatuses kindlustatud riikliku Tagatisfondi poolt.

Bigbank pakub säästuhoiust Saksamaa, Austria ja Hollandi turgudel juba 2020. aasta algusest.  Toode on klientide hulgas populaarne ja saanud hulgaliselt positiivset tagasisidet kui hea võimalus teenida sisuliselt jooksval arvel oleva raha eest palju paremat intressi kui pakuvad „kodupangad“. Käesoleva aasta maist pakub pank säästuhoiuse toodet ka Soome turul.

Poolaasta lõpu seisuga oli Bigbanki hoiuste portfell kokku 1,6 miljardit eurot, kusjuures säästuhoiuste maht moodustas sellest 721 miljonit eurot, kasvades viimase kuue kuuga 94 miljoni euro võrra (+15%).


Seotud artiklid