Bigbank: toimus küll hoovõtt, aga mingit läbimurret korteriturul aprillis ei tulnud

Märtsis toimunud kiirele turu elavnemisele järgnes aprillis sisuline paigalseis ning kodulaenu lepinguid sõlmiti sama palju kui eelnenud kuul, ka keskmine laenusumma jäi  samale ehk 111 000 euro tasemele, selgub Bigbanki kodulaenude portfelli analüüsist.

“Hetkel käib endiselt hoovõtt, kuid suurt läbimurret turu aktiviseerumise osas ei ole toimunud. Samas on turg on selgelt elavnenud ja tehingute arv samm-sammult kasvab,” kommenteeris aprilli tulemusi Bigbanki Eesti juht Jonna Pechter, kelle sõnul on paljud koduostuhuvilised pangaga oma laenuvõimekuse osas kokku leppinud, kuid koduotsingud alles käivad ja reaalse tehinguni veel jõutud ei ole.

Jonna Pechteri kinnitusel oli aprillis iga seitsmes Bigbanki poolt antud kodulaen Eestis unikaalse erigraafikuga, mis lubab laenu põhiosa tagasimakseid alustada alles 5-15 aasta pärast. “Erigraafik on eriti populaarne 30-35-aastaste seas ehk vanuses, mil ametialane karjäär on just hoo sisse saanud ja nii ollakse ka tuleviku finantsvõimekuse osas oluliselt enesekindlamad,” rääkis Bigbank Eesti juht.

Bigbanki juhi sõnul käitus turg aprillis sarnaselt kõigis kolmes Balti riigis. “Märtsikuisele hüppele järgnes rahulikum aprill, kuid võrreldes talvega on kõigis kolmes riigis näha oluliselt rohkem liikumist,” kommenteeris Pechter.

Bigbank on laenudele spetsialiseerunud rahvusvahelise haardega Eesti kommertspank, mille bilansimaht ületas 2021. aastal ühe miljardi euro piiri.


Seotud artiklid