Bigbank finantseerib Liveni Pirita TOPi ümbruse arendust 6 miljoni euroga

Bigbank sõlmis kinnisvaraettevõttega Liven kuue miljoni eurose laenulepingu enam kui 200 korteriga arenduse kinnistu ostu finantseerimiseks. 

Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juhi Aimar Roosalu sõnul finantseerib Bigbank Liveni suurt arendusprojekti juba alates kinnistu ostust. „Pirita purjespordikeskuse naabrusesse kerkiv kinnisvaraarendus on viimaste aastate üks atraktiivsemaid ja eksklusiivsemaid kogu Tallinnas, mis pakub juba pelgalt tänu asukohale suurt huvi nii Eesti kui ka välismaistele ostjatele,“ ütles Roosalu.

„Usume, et rajatav elamukvartal on keskmisest märksa suurema potentsiaaliga. Planeeritav arendus on kogu Tallinna seisukohalt tähtis, sest hõlmab peale korterite ka rannapromenaadi äärse keskkonna arendamist ja tõstab merega piirneval alal elukvaliteeti ja turvalisust. Läbimõeldud ja hästi arendatud elukeskkonna osas on alati kõrge nõudlus,“ lisas Roosalu.

Aimar Roosalu kinnitusel on nõudlus uute korterite vastu Tallinnas laiemalt jätkuvalt väga tugev ning eriti tugev kasv on suurte korterite segmendis. „Tallinnas oli suvise seisuga müügis 2200 uut korterit, mis on vähem kui mullu ning selline laovaru müüakse alla aastaga ära,“ kirjeldas Roosalu.

„Liven on tugevalt kapitaliseeritud Eesti kinnisvaraarendaja, mille äriplaanid on hästi läbimõeldud ning korterite eelmüük kõrge. Seepärast oleme nende projekte ka korduvalt varem rahastanud – näiteks nelja kortermaja ehitust Türi ja Alasi tänavatel Tallinnas,“ lisas Roosalu.

Kinnisvaraettevõte Liven ostis avalikul oksjonil Tallinnas Pirita purjespordikeskuse (Pirita TOP) kõrval asuva Regati pst 3 27000-ruutmeetrise kinnistu, kuhu kavatseb rajada elamukvartali enam kui 200 korteriga. Suuremahuline projekt on jaotatud kolme etappi, kus kolme aasta jooksul arendatakse välja maa-ala hõlmav tervik. Ehitust plaanitakse alustada 2023. aasta kevadel.

Liven on Kantar Emori 2020. aastal läbi viidud uuringu tulemusena mainelt teine elamuarendaja Eestis, kelle arendatavatest kodudest leiab enamik omaniku juba enne ehituse algust. Liveni kliendid saavad oma kodusid kujundada oma maitse ja vajaduste järgi. Ettevõte eristub turul sellega, et igal arendusprojektil on oma sisearhitekt-projektijuht, kellelt koduostja kodu loomisel abi saab.


Seotud artiklid