Avalon ja Bildgren Ehitus alustavad Tartu mnt 44 kortermaja ehitusega

Elamuarendaja Avalon sõlmis Tartu mnt 44 aadressil asuva äri- ja kortermaja ehitamiseks lepingu peatöövõtjaga Bildgren Ehitus. Ligi 14,5 miljonit eurot maksva arendusega rajatakse Tallinna tuiksoonele modernne Manhattani stiilis äri- ja kortermaja. Ehitusega alustati sel nädalal, hoone valmib järgmise aasta lõpus.

3D pildid Tartu mnt 44 äri- ja kortermajast: https://www.dropbox.com/scl/fo/07r5d1hh0nipenmothknk/ADlmGBlG8vkMGam0HvdFbvs?rlkey=lg626q1k0c0syuv226sv40vxb&st=emfjwlkt&dl=0 

„Loome Tallinna kesklinna silmapaistvalt modernsed ja nutikad kodud, aga ka bürood ja kaubanduspinnad, kus iga detail on põhjalikult läbimõeldud ning fookus on seatud jätkusuutlikkusele. Moodsat Manhattani stiilis äri- ja kortermaja iseloomustab ajatu disain nii sisekujunduses kui ka arhitektuuris, sobides suurepäraselt kesklinna miljöösse. Oleme valinud meie nägemust ellu viima ja ehitust juhtima Bildgren Ehituse, kelle meeskonnal on pikaajaline kogemus nii kortermajade, ärihoonete kui ka mitmesuguste keerukate objektide ehitamisel,“ rääkis Avaloni juhatuse liige Marko Noormets.

„Elukeskkondade arendajana on Avalonil väga selge ettekujutus, millised ootused on inimestel oma kodule või äripinnale. Meie meeskonnal Bildgrenis on pikaajaline ehitusobjektide juhtimise ja ehitamise kogemus, mida heal meelel rakendame sedavõrd silmapaistva ja tarkade lahendustega hoone ehitamiseks,“ ütles Bildgren Ehituse juhatuse liige Ahto Aruväli.

Valmiv äri- ja eluhoone asub Tallinna kesklinna südames. Lühikese jalutuskäigu kaugusele jäävad ärilinnakud, kaubanduskeskused, restoranid, Tallinna Bussijaam ning peagi uue ilme saav Keskturg.

Igasse Tartu mnt 44 korterisse tuleb targa kodu lahendus. Selleks on igal korteril puutetundlik ekraan, mille kaudu saab reguleerida kütet, jahutust, ventilatsiooni ja valgustust. Lisaks saab vastata videofono kõnedele ning kuvada korteri vee- ja elektrinäite. Mobiilirakenduse kaudu saab targa kodu funktsioone juhtida ka distantsilt. Lisaks kaugkeskküttele on igas korteris kaugjahutuse baasil kliimaseadmed ning äpi või juhtimispaneeli kaudu saab toa temperatuuri reguleerida ka ruumipõhiselt. Siseõhu hoiab värskena sundventilatsioon.

„Tänu keskkonnasõbralikele materjalidele, uuenduslikele tehnosüsteemidele ning katusele paigaldatud päikesepaneelidele pakub hoone A-energiaklassi mugavusi,“ lisas Avaloni juhatuse liige Marko Noormets.

Arendaja taotleb hoonele LEED sertifikaati (Leadership on Energy and Environmental Design), mis on rahvusvaheline roheliste hoonete sertifitseerimissüsteem, mida väljastab USGBC (United States Green Building Council). LEED-sertifitseeritud hoonetel on keskmiselt 34% väiksem CO2 emissioon.

Hoones on kokku 72 korterit (2–4-toalised korterid, suurusega 32–113 m2), mis on sobilikud nii koduks kui ka üürikorteriteks. I korrusel on seitse kaubandus- ja teeninduspinda. Hoone kogupindala on 4624,4 m2, sh kaubanduspinnad, bürood ja korterid. Majas on kolm liftiga trepikoda ning keldrikorrusel asuvad ruumikad panipaigad. Maa-alusesse parklasse sissesõidul on paigaldatud autode numbrituvastuskaamera. Hoones on ka elektriauto ja -tõukeratta laadimisvalmidus.

Maja välisarhitektuuri on loonud arhitektuuribüroo AB Korrus ja siselahendused sisekujundusbüroo Ako In.

Avalon on 2016. aastast tegutsev elamuarendus ettevõte, kelle missioon on terviklike elukeskkondade loomine. Uuenduslike, personaalsete ja keskkonnasõbralike lahendustega kujundab Avalon uusi kinnisvaraarenduse standardeid, rikastab linnaruumi ja panustab kogukondade arendamisse.

Bildgren Ehitus OÜ on 2023. aastal asutatud peatöövõtja, kuhu on koondunud kogenud insenerid ja ehituseksperdid. Meeskonda kuulub üle 20 inimese. Bildgren Ehitus juhib peatöövõtjana Tartu mnt 44 äri- ja kortermaja ehitust, Park Tondi Residentside ehitust, Nordnet külmhoone laiendust ja Telliskivi 60 pargiala rajamist. Valminud ehitiste portfelli kuuluvad: Park Tondi büroohoone, Kiikri 2 korterelamu, Kiikri 6 korterelamu, Toom-Kuninga 15 korterelamu ja Motorhome matkaautode keskus.

 


Seotud artiklid