Andree Raid: Tehingute arvu vähenemine toob välja maakleriteenuse tõelise väärtuse

Majanduselu keerulisemaks muutuvad ajad kanduvad vaikselt üle kinnisvaraturule. Eluruumide üürileandmine pole enam sama hõlbus kui buuminud 2021. aastal või 2022. a alguses. Toona piisas portaali üürikuulutuse ülespanemisest, millele üürihuviliste telefonikõnede laviini ei jäänud järgnemata.

Nüüd on olud radikaalselt muutunud. Üüripakkumine on kasvamas ehk probleem klientide vahelt õige valik teha on asendunud probleemiga sobilik klient üles leida. See on koht, kus kvaliteetset teenust pakkuva kinnisvaramaakleri väärtus hakkab järjest enam taas silma paistma.

Maakler aitab kliendi leida

Maakler aitab kinnisvaraportaali panna korraliku kuulutuse, kus on kõik oluline välja toodud. Selle juurde korraldab kinnisvaramaakler korralikud pildid. Maakler otsib kliente nii kinnisvaraportaalide, kui muude kanalite kaudu. Muude kanalite alla kuuluvad näiteks ettevõtted, kes oma töötajaid üürikodu otsimisel abistavad.

Järgmise sammuna aitab kinnisvaramaakler läbi viia üürniku taustauuringu. See on oluline, et üürniku-üürileandja suhe saaks pikaajaliselt probleemivabalt toimida. Digitaalsete kanalite kõrval on oluline potentsiaalse üürnikuga isiklik vahetu suhtlemine. Inimlik vestlus ja kogemused aitavad parima tulemuseni.

Üürileping võib vajada selgitusi

Maakleribürood kasutavad korralikke üürilepinguid. Standardsed veebist leitavad üürilepingud ei sisalda üürileandja jaoks olulist infot, valikuvõimalusi ja selgitusi. Erinevate üürileandjate soovid ja vajadused võivad olla erinevad ja tüüplepingus ettenähtust erinevad.

Nii näiteks võib üks üürileandja eelistada tähtajalist, teine tähtajatut lepingut, kolmas pakub sootuks majutusteenust. Üürileandja peab olema kursis nii enda kui üürniku õiguste ja kohustustega, kus osad kokkuleppe raamid paneb seadus rangelt paika ja teiste osas on üürnikul-üürileandjal võimalik teha kokkuleppeid.

Rumal on arvata, et maakleri huvi on kiire üürilepingu sõlmimine ja et muu maaklerit ei huvitaks. Pikemalt tegutsevatel maakleritel on oma head pikaajalised üürileandjatest partnerid, kelle korterite üürileandmisel maaklerid abi pakuvad. Maakler aitab korteriomanikel üürisuhtel silma peal hoida ja probleeme ennetada ning vajadusel tekkivate probleemidega tegeleda. Hea kinnisvaramaakler on õnnelik, kui üürileandja ja üürnik on õnnelikud.

Pikk töökogemus annab märku heast maaklerist

Hea maakleri leidmiseks ei tule täiskuuneljapäeval ristteele verd pakkuma minna. Hea maakleri leiab pikaajalise kogemusega maakleribüroost. Enamik maaklerite peamine klientide leidmise allikas on endiste ja olemasolevate klientide soovitused. Ainuüksi pikk kutsealane tegevus ja soovituste olemasolu näitavad, et maakler on leidnud kliendid, kellele on ta aastate jooksul suutnud väärtust pakkuda.

Paljuga maakleritööst saab keskmise nutikusega inimene väga hästi ise hakkama. Kuulutuse kinnisvaraportaali panemine ei ole raketiteadus, kuid siiski on mõned nõksud ja nipid, mida igapäevasel kuulutav maakler paremini valdab. Inimese taustauuringu tegemine doktorikraadi ei vaja, kuid siiski teab kinnisvaramaakler, kust kanalist kiiresti olulise info leiab. Üürilepingu tühjade lahtrite täitmine pole keeruline, kuid maakler oskab nõu anda, ega üürileandja jaoks vajalik pole lepingust välja jäänud või ega üürnikule pealesurutav kokkulepe seadusega vastuollu ei lähe.

Muutuv aeg väärtustab maakleriteenust

Muutuv aeg, kus üüripakkumisi tuleb turule juurde, kuid üürnike huvi muutub järjest tagasihoidlikumaks eraldab terad sõkaldest. Kinnisvaraturu tehingute arvu vähenemise ja hinnalanguse puhastustuli jätab turule alles kinnisvaramaaklerid, kes oma klientidele tõelist lisaväärtust pakuvad.


Seotud artiklid