Aasta Betoonehitis 2022 konkursil osaleb 13 ehitist

Eesti Betooniühingu ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu korraldatavale konkursile „Aasta betoonehitis 2022” esitati 13 ehitist.

„Meie konkursil osalevad mitmed märgilise tähendusega hooned ja rajatised: Tallinna Muusika- ja Balletikool, esimene monoliitbetoonist ökodukt Eesti maanteedel, LNG-terminali haalamiskai,” ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Imre Leetma. „Hea meel on võistlusel näha mitmeid silmapaistva arhitektuuriga kvaliteetelamuid,” täiendas Leetma.

Imre Leetma sõnul jätkub väljapaistvate haridus- ja kultuuriasutuste pikk rida betoonehitise konkursil: MUBA, Viimsi Artium, Püha Johannese kool.

Imre Leetma: „Narva linna jõepromenaad on saanud kauaoodatud lisa, mille tähenduslikuimaks osaks on nn. 5-krooni vaateplatvorm ning sellel graafilise betoonina teostatud legendaarse vaate teostus betoonis.“

Eesti Betooniühingu juhatus kinnitas kõik võistlusele esitatud 13 ehitist „Aasta betoonehitis 2022” nominentideks.

„Eesti taristuehituses on betoonrajatised olulisel kohal, nii ka meie võistlusel – Väo liiklussõlm, Puiatu ökodukt Tallinna-Tartu maanteel,” sõnas Eesti Betooniühingu tegevdirektor Toomas Vainola. „Betoonist sadamarajatiste kuulsusrikas rida jätkub LNG-terminali haalamiskaiga, mille valamisel saavutati uus toruliini abil betooni valamise rekordkaugus Eestis.”

2022. aasta betoonehitise tiitlile kandideerivad:

 1. Alma Tomingase nimeline ärihoone, Sepise 7, Ülemiste City, Tallinn
 2. Eramu Haabneemes, Ilvese tee 7, Haabneeme, Viimsi vald, Harjumaa
 3. Järve tornid, äripindadega korterelamud, Järve 2, Tallinn
 4. Kalaranna kvartal, äripindadega korterelamud I-II etapp, Kalaranna tänav, Tallinn
 5. Korterelamu Kentmanni 28, Kentmanni 28, Tallinn
 6. Kindrali Majad, äripindadega korterelamud, Sammu 5/Talli 4, Sõjakooli 14 ja 16, Rivi 6/Talli 2, Tallinn
 7. Narva 5-krooni vaateplatvorm, Grafovi tänav, Narva
 8. LNG terminali haalamiskai, Pakri poolsaar, Lääne-Harju vald, Harju maakond
 9. Puiatu ökodukt, Tallinn-Tartu mnt. Võõbu-Mäo lõik, Järva vald, Järva maakond
 10. Püha Johannese Kool, Kivimäe 25, Tallinn
 11. Tallinna Muusika- ja Balletikool (MUBA), Pärnu mnt. 59, Tallinn
 12. Viimsi Artium, Randvere tee 20, Lubja küla, Viimsi vald, Harjumaa
 13. Väo liiklusõlm, Tallinn-Peterburi mnt, Tallinna ringtee, Lasnamäe, Tallinn

Vt. ka: https://www.betoon.org/aasta-betoonehitis/ab-2022/nominendid/

Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus demonstreerivad betooni kui kodumaise materjali eeliseid ja võimalusi.

Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse ka objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ning nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.

Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, betooni ja raketiste tarnija.

Kahekümne kolmandat korda korraldatava võistluse žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad.

Võistluse žürii alustab tööd jaanuaris.

Võitja kuulutatakse välja Betoonipäeval 16. märtsil 2023. aastal.


Seotud artiklid